Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 24°C
Açık
İstanbul
24°C
Açık
Paz 24°C
Pts 27°C
Sal 25°C
Çar 25°C

Gıdı Aldırma Operasyonu Nedir?

Gıdı Aldırma Operasyonu Nedir?

Gıdı Aldırma Operasyonu Nedir?

Gıdı aldırma operasyonu çenenin alt kısmında boynun başlangıç bölümünde yer alan gıdı bölgesindeki zamanla oluşmuş fazla yağ tabakasının alınması işlemine verilen isimdir. Gıdı bölgesindeki yağ miktarının artması deride sarkmalara ve katlanmaya sebep olabilir. Gıdı estetiği temel olarak yüz ve dekolte bölgesinde bireyin daha iyi hissedeceği bir görünüme kavuşmasını hedefleyerek gerçekleştirilir. Yüz bölgesinde meydana gelen renk değişimleri, kızarıklar ve sivilce gibi problemler makyaj ve kontur teknikleriyle gizlenebilse de boyun ve dekolte bölümü için kalıcı bir çözüm bulmak gerekir.

Gıdı aldırma ameliyatı da bu amaçla yapılırken bireylerin yaşam kalitesi kalıcı bir dokunuşla yükseltilir. Gıdı aldırma operasyonu yapılırken hastanın psikolojik olarak da böyle bir değişim ve yeniliğe hazır olması operasyon sonrası için önemlidir. Hem bedenen hem de dış görünüş olarak daha sağlıklı hissetmek kişilerin sosyal hayatta özgüvene bağlı olarak yaşadığı problemlerin azalmasını sağlar.

Gıdı Sarkmasının Nedenleri Nelerdir?

Gıdı bölgesinde oluşan yağlanma bireyleri estetik kaygılara ve özgüven eksikliğine yönelttiği için gıdı alma operasyonu gerçekleştirilmektedir. Bu durumu yaratan gıdı yağlanması birden fazla nedene bağlı olarak gelişebilir. Hastanın boynunun anatomik yapısı uzunluğu ve genişliği gibi etmenler gıdı şeklini ve yağlanmasının şeklini değiştirebilir. Kilo alma ve vücuttaki yağ miktarının artması da yine gıdı bölgesinde deformelere neden olabilir.

Yine ilerleyen yaşla beraber insan derisi hücrelerinin yenilenme kabiliyetini ve elastikiyetini kaybetmesi de bu nedenler arasındadır. Yetersiz ve dengesiz beslenen sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmayan bireylerde ne yazık ki cilt erken yaşlanmaya daha meyillidir. Yeterli su içmeyen, antioksidanları ve protein gibi besin ögelerini karşılamayan bireylerde tüm rahatsızlıklar gibi cilt problemleri ve sarkmalar da erken baş gösterebilir.

Gıdı Aldırma Operasyonu Nedir 3

Gıdı Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Gıdı estetiği yirmili yaşlara gelmiş kadın erkek tüm bireylere uygulanabilen bir operasyondur. Genç yaştaki hastalar genellikle kilo alıp verme öyküsüne sahip bireylerden oluşup gıdı bölgesinde meydana gelen deformeyi ortadan kaldırmak isterler. Bu sebeple gıdı estetiğini tercih edebilirler. İlerleyen yaşlarda ise vücutta kolajen üretiminin azalmasıyla beraber eski görünümlerini kavuşmak amacıyla gıdı aldırma operasyonu tercih edebilirler. Buna ek olarak boyun germe işlemine başvuran bireyler de mevcuttur. Sonuç olarak yirmili yaşlardan itibaren ister kilo değişimi nedeniyle ister cildin eski görünümüne kavuşmasını isteme sebebiyle gıdı aldırma operasyonu dileyen herkese uygulanabilir. Kişinin sağlık durumunun operasyona uygun olması temel ilkedir.

Gıdı Aldırma Operasyonu Kalıcı Etki Sağlar Mı?

Gıdı estetiği operasyonu başta olmak üzere tüm estetik müdahalelerde hastanın ilk aklına gelen soru operasyonun kalıcılığıdır. Dekolte bölgesindeki daha iyi daha genç ve daha sağlıklı görünümün ne zamana kadar kendisini koruyacağı elbette ki merak konusudur. Bu sorunun cevabı da sağlıkla ilgili her alanda olduğu gibi kişinin günlük alışkanlıklarına ve yaşam tarzına bağlıdır. Cilt sağlığının ve elastikiyetinin korunması için sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek gerekir.

Düzenli uyku saatlerine sahip olmak, sağlıklı ve antioksidandan sağlıklı beslenmek beden için gerekli makro ve mikro besin ögelerini vücuda almak cilt sağlığınızı korumak için oldukça avantajlıdır. Bunun yanında metabolizmanın sağlıklı çalışması için egzersiz yapmak ve alkol sigara gibi alışkanlıklardan olabildiğince uzak kalmak bedenimize kendisini en sağlıklı şekilde yenilemesi için gerekli koşulları sağlamaktadır. Dıştan sağlıklı ve canlı görünen gıdı ve dekolte bölgesini içten yeterli şekilde beslemek bu görünümün yıllar boyu korunmasını sağlayabilir.

Gıdı Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Gelişen ve değişen tıbbi gelişmelerle birlikte gıdı estetiği de başarı oranı oldukça yüksek tıbbi operasyonlar arasında yerini almıştır. Gıdı aldırma ameliyatı yaptırmak isteyen bireyler için birkaç farklı alternatif mevcuttur. Gıdı aldırma estetiğinde hangi tekniğin uygulanacağı konusuna karar vermek önemli bir adımdır. Bu konuda ilk olarak kişinin sağlık durumu, beden yapısı ve özel istekleri değerlendirilir. Daha sonra hekim tarafından hangi yöntemin hasta için en uygun ve avantajlı olacağı detaylıca anlatıldıktan sonra bireye uygun yönteme karar verilir ve adım adım gıdı estetiği gerçekleştirilir.

Gıdı Liposuction Yöntemi Nedir?

Gıdı liposuction yöntemi bu yöntemlerden ilki olup gıdı bölgesindeki yağların alınması için sıklıkla başvurulan bir estetik çeşididir. Liposuction yönteminde hastanın gıdı bölgesinde biriken fazla yağ vücuttan alınır. Fazla yağ dokunun vücuttan alınması ile katmanlanma ve kırışma gibi sorunların önüne geçilmiş olur. Böylece boyun bölgesinde daha orantılı ve sağlıklı bir görünüm elde edilmiş olur. Bu işlem sırasında hastanın acı hissetmemesi için lokal anestezi altında operasyon gerçekleştirilmektedir. Çoğunlukla genel anesteziye gerek duyulmamaktadır. Gıdı liposuction operasyonu süresi hastanın boyun bölgesinin hacmine, gıdının durumuna ve yağ oranına bağlı olarak ortalama 45 50 dakika kadar sürebilmektedir. Gıdı liposuction uygulaması sonunda genellikle hastanın hastanede yatmasına gerek kalmaz. Bireyler aynı gün taburcu olup evlerine ve günlük yaşamlarına dönebilirler.

Gıdı ve Çene Estetiğinin Bir Arada Uygulandığı Durumlar Nelerdir?

Gıdı aldıma operasyonuna başvuran bireylerde bazen estetik kaygının tek nedeni yağlanma olmayabilir. Kişinin boyun ve çene yapısı da dekolte bölgesinin görünümü açısından oldukça etkilidir. Bu gibi durumlarda sadece gıdı bölgesinden yağ alma işlemi yeterli olmayabilir. Çenenin yapısını ve şeklini değiştirip boyun bölgesiyle orantılı olacak hale getirmek en çok tercih edilen yöntemlerdir. Bunun sağlanması için de hastanın gıdısından alınan yağ dokusu çene kemiği çevresine enjekte edilerek yüz ve çene yeniden şekillendirilmiş olur. Bu işlemler yapılırken yüz ve boyundaki tüm anatomik ölçümler detaylı olarak yapılır ve özenle kontrol edilir. Bu sayede çene orantılı bir şekilde şekillendirilmiş ve gıdı alma operasyonu bütün olarak gerçekleştirilmiş olur. Çenenin normale kıyasla çok daha küçük olduğu durumlarda ise kemik implantı yapılarak çene kemiği ve dekolte boyun bölgesi orantısı yeniden sağlanmış olur.

Gıdı Germe Estetiği Nedir?

Gıdı germe estetiği de gıdı aldırma operasyonu sırasında sıklıkla tercih edilen bir diğer yöntemdir. Gıdık nasıl eritilir sorusuyla estetik müdahale başvurusu yapan bireylerde eğer cilt yeterli sıkılıkta değilse germe işlemi de uygulanır. Hem fazla yağ dokusu hem fazla cilt dokusu gıdı bölgesinden alınmış olur. Hastanın boyun bölgesindeki fazla deri dokusu kulak arkasına doğru gerilerek bu işlem gerçekleştirilir.

Ameliyatsız Gıdı Eritme Nedir?

Gıdı estetiği isteğinde bulunan hastaların en merak ettiği işlemler arasında ameliyatsız gıdı eritme işlemi de yer almaktadır. Ameliyatsız gıdı eritme işlemi sayesinde bireyler acı hissetmeden ve anesteziye gerek kalmadan gıdı estetiği operasyonunu gerçekleştirmiş olurlar. Bu işlemde soğuk lipoliz seansları ve hastanın ihtiyacına göre mezoterapi işlemleri uygulanmaktadır. Tedavinin başarıya ulaşması için hastanın kontrol ve seanslarını düzenli yaptırması önemlidir.

Gıdı Aldırma Fiyatları Nelerdir?

Gıdı estetiği fiyatları pek çok etkene göre belirlenir. Hastanın boyun yapısı, kilo ve yağlanma durumu, cildinin durumu gibi özellikler uygulanacak yönteme karar verilmesinde önemlidir. Gıdı eritme fiyatları temel olarak hastaya uygulanan işlemlere ve hastanın gıdı ve boyun yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Siz de size en uygun gıdı estetiği yöntemiyle hayalinizdeki görünüme kavuşmak için doktorunuzla görüşüp muayene olmayı unutmayın.

Gıdı Aldırma Operasyonu Nedir 2

Gıdı Aldırma Operasyonu Nedir? hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ve bunun gibi içeriklerin devamı için bizleri takipte kalın.

Sağlık | İnterGez

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.